Переклади

Історія вивчення ісламського Сходу в Україні нараховує вже кілька століть. Проте, в силу різних обставин, важливі арабомовні релігійні й філософські тексти, що входять до золотої скарбниці світової культури, залишаються доступними українському читачеві лише в перекладах на інші мови. Проект “Східні студії”, намагаючись бодай частково виправити ситуацію, презентує анотовані переклади з арабської на українську,  виконані й опубліковані Михайлом Якубовичем.

Першоджерела ісламського віровчення

Преславний Коран. Переклад смислів українською мовою / пер. з араб. М. Якубовича. – Медина: Центр ім. короля Фагда з друку Преславного Сувою, 1434/2012.- 992 с. Повний коментований переклад смислів Корану з арабської на українську.

Сорок хадісів ан-Нававі. Перше видання опублікованого 2006 року в Єгипті перекладу збірки хадісів, які входять до складу Сунни – другого джерела мусульманського віровчення. Нове видання, виправлене й доповнеене, готується до друку.

Філософська думка ісламського світу

Аль-Фарабі, Абу Наср. Книга релігії. Переклад “Кітаб аль-Мілля” – важливого суспільно-політичного твору арабського мислителя Абу Насра аль-Фарабі (бл. 873 – 950 рр.).

Ібн Хальдун. Про людську цивілізацію. Переклад фрагментів праці “Мукаддіма” арабського історіософа ібн Хальдуна (1332 – 1406 рр.), який вважається творцем арабської соціології.

Ібн Хальдун. Мукаддіма (вибрані філософські фрагменти). Частини “Мукаддіми”, які присвячені критиці арістотелізму та неоплатонізму.

Ісламська перспектива глобалізації в контексті соціологічного вчення ’Абд ар-Рахмана ібн Хальдуна. Розгорнутий коментар до “політологічних” фрагментів “Мукаддіми”.

Абу ’Алі Міскавайг та Абу Хайан ат-Таухіді. «Верблюди, які тікають, і собаки, які їх переймають». Перший переклад фрагментів твору “аль-Гауваміль уа ш-Шауваміль” європейською мовою, створеного в “золоту добу” мусульманської культури.

Ібн Рушд. Вирішальне слово про зв’язок релігійного закону та людської мудрості. Коментований переклад однієї з найважливіших філософських праць середньовіччя, що відіграла важливу роль у розвитку не лише арабської, а й європейської філософської думки.